Kým bežné bavlnené rúško chráni iba vaše okolie pred šírením kvapôčkovej infekcie a respirátor zase chráni iba vás pred nákazou, rúško so strieborným filtrom chráni vás aj vaše okolie! Ako funguje rúško so strieborným filtrom?

Rokom výskumu vďačíme za to, že sme mohli na trh priniesť neobyčajné bavlnené rúška. Rúška so strieborným filtrom, ktoré chránia pred vdychovaním nečistôt a majú antibakteriálny, antimykotický účinok. 

Tajomstvom rúška so strieborným filtrom je druhá vrstva, ktorá obsahuje špeciálne vlákno. Vlákno tvorí 100% polypropylén s biogénnymi striebornými iónmi. Ióny striebra dokážu porušiť bunkovú stenu mikroorganizmov a to tým, že inhibujú tvorbu proteínov. Následne tieto vlákna ničia bunkovú DNA čím spôsobujú, že sa bunky nedokážu ďalej rozmnožovať. Takto dosiahnu sterilizáciu mikroorganizmov.

Zjednodušene povedané, tkanina použitá v rúškach so strieborným filtrom bráni rastu baktérií, plesní, mikroorganizmov a kvasinkám - teda má trvalú antibakteriálnu funkciu. Rúško tak pôsobí ako brnenie, ktoré vás chráni pred infekciami. 

Rúška s obsahom striebra sa báť nemusíte. Ión striebra je anorganický prírodný minerálny prvok, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky na ľudský organizmus. Materiál vlákien strieborných iónov je prírodný a netoxický. Nakoľko nie je chemicky syntetizovaný, nespôsobuje podráždenie pokožky. Použitie striebra je netoxické a zdravotne nezávadné - nespôsobuje alergické reakcie.

Výhodou bavlneného rúška so strieborným filtrom je aj to, že môže byť opakovane používaná. Stačí ju vyprať a vysušiť. Maska si zachová svoj antibakteriálny účinok a vy si môžete byť istý, že ste naďalej chránený pred vírusmi. 

Bavlnené rúško so strieborným filtrom chráni vaše okolie pred kvapôčkovou infekciou a zároveň chráni aj vás pred vírusmi, baktériami, plesňami, prachom a teda aj samotnou nákazou. Je teda pre vás tou najlepšou voľbou na ochranu zdravia počas pandémie.